Drukuj

Ruchome kurtyny dymowe Marc Kda są przeznaczone do oddzielenia stref pożarowych i tworzenia zbiorników dymowych zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi.


Mają zastosowanie głównie w obiektach użyteczności publicznej i komercyjnych, jak centra handlowe, atria oraz dworce. Są elastycznymi oddzieleniami stref dymowych i ze względu na niewielkie wymagania w zakresie warunków zabudowy stanowią idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie dysponujemy bardzo małą ilością miejsca w zakresie zabudowy. Brak ograniczeń wymiarowych powoduje, że kurtyny mogą zamykać bardzo duże powierzchnie.

zasada działania

Płaszcz kurtyny ruchomej nawinięty jest na wał i utrzymany w pozycji otwartej dzięki hamulcowi napędu mechanicznego lub samemu napędowi. W przypadku alarmu pożarowego płaszcz kurtyny zostaje zwolniony i rozwija się zamykając strefę dymową

Budowa

  • płaszcz kurtyny wykonany z niepalnej tkaniny z włókna szklanego, standardowo występującej w kolorze szaro-srebrnym;
  • płaszcz kurtyny jest nawinięty na wał zamocowany między prowadnicami – zespół ten jest osłonięty systemem osłon, standardowo występujących w ocynku;
  • prowadnice boczne kurtyny dodawane są opcjonalnie – nie występują w standardzie;
  • wzdłuż dolnej krawędzi płaszcza umieszczona jest listwa obciążająca; 
  • w kurtynach o szerokości powyżej 5 m występują rolki prowadzące górne;
  • kurtyny mogą być łączone modułowo, tworząc produkt o nieograniczonym wymiarze.  

 

„Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące, a przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego”.

Sprawdź
Podobne produkty
Parametry
techniczne

Klasa odporności ogniowej:
D 600 155 , DH 60

Certyfikat Stałości Własności Użytkowych     
Nr 2434-CPR-001
Nr 2434-CPR-002
EN 12101-1:2005+A1:2006