Drukuj

Stałe kurtyny dymowe Marc Kds są przeznaczone do oddzielenia stref dymowych i tworzenia zbiorników dymu zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi.


Mają zastosowanie głównie w wielkopowierzchniowych obiektach użyteczności publicznej i komercyjnych, jak centra handlowe, magazyny, hale produkcyjne, obiekty sportowe. Są elastycznymi oddzieleniami stref dymowych i ze względu na niewielkie wymagania w zakresie warunków zabudowy stanowią idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wydzielenie strefy dymowej bezpośrednio pod dachem albo stropem. Brak ograniczeń wymiarowych powoduje, że kurtyny mogą zamykać bardzo duże powierzchnie.

zasada działania

Płaszcz kurtyny za pomocą metalowych łączników (kotew i śrub) jest przytwierdzony do konstrukcji budynku, jak strop, nadproże czy ściana. Kurtyna zwisając swobodnie pod ciężarem metalowej listwy końcowej, stanowi barierę przeciwdymową, zapewnia kontrolę ruchu gazów pożarowych i wydziela strefy dymowe bezpośrednio pod stropem obiektu.

Budowa

  • płaszcz kurtyny wykonany z niepalnej tkaniny z włókna szklanego, standardowo występującej w kolorze szaro-srebrnym;
  • wzdłuż dolnej krawędzi płaszcza umieszczona jest listwa obciążająca; 
  • kurtyna jest niezwykle lekka i dzięki prostemu montażowi do konstrukcji budynku za pomocą metalowych łączników stanowi estetyczną oraz niezwykle wytrzymałą przegrodę;
  • kurtyny może być łączone modułowo, tworząc produkt o nieograniczonym wymiarze.  
Sprawdź
Podobne produkty
Parametry
techniczne

Klasa odporności ogniowej:
D 600 155 , DH 60

Certyfikat Stałości Własności Użytkowych
Nr 2434-CPR-001
Nr 2434-CPR-002
EN 12101-1:2005+A1:2006