Drukuj

Przeciwpożarowe są przeznaczone do oddzielenia stref pożarowych zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi.


Rolety okienne mają głównie zastosowanie w budynkach o wysokich walorach estetycznych – obiektach użyteczności publicznej, jak i budownictwie wielorodzinnym oraz komercyjnym. Możliwości malowania paneli rolet, jak i ich obudowy, na dowolny kolor z palety RAL pozwala wkomponować produkt w design każdego budynku.

zasada działania

ZASADA DZIAŁANIA (dla wersji z napędem rurowym):

Otwieranie i zamykanie rolety odbywa się za pomocą silnika głównego 24V prądu stałego. W przypadku zagrożenia pożarowego centrala uruchamia silnik pożarowy 24V prądu stałego i brama zamyka przejście między strefami pożarowymi. W przypadku braku zasilania nie ma możliwości ręcznego otwarcia bramy.

ZASADA DZIAŁANIA (dla wersji z topikiem):

W przypadku zagrożenia pożarowego następuje zwolnienie zamka topikowego (podgrzanie topika do temp. 74 stopni Celsjusza). Rozwiązanie to nie wymaga dodatkowego zasilania. Brama opuszcza się pod własnym ciężarem po zwolnieniu zamka topikowego. W celu kontroli prędkości opadania bezwładnego zastosowano regulator prędkości opadania. Do podnoszenia bramy służy korba ręczna.

Budowa

  • płaszcz rolety składa się z paneli ognioochronnych;
  • każdy panel zbudowany jest z odpowiednio ukształtowanego profilu PCV, którego wypełnienie stanowią dwie listwy drewniane otoczone szczelnie przeciwpożarowym materiałem izolacyjnym;
  • panele kurtyny standardowo wykonane są w kolorze zbliżonym do RAL 7035;
  • panele nawinięte są na wał i zamocowane między prowadnicami, który standardowo osłonięty jest obudową;
  • deklarowana liczba cykli pracy bramy – 10 000 (C2).

 

„Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie są prawnie wiążące, a przedstawiona oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego”.

Parametry
techniczne

Klasa odporności ogniowej:
EI30/EW60, EI60

 

Wymiary:
Maksymalny wymiar bramy rolowanej okiennej nie powinna przekraczać:
1500 x 2000

Masa skrzydła:
Masa paneli 36 kg/m2.