Małkowski-Martech SA na nowym terminalu gazowym w Świnoujściu

W czerwcu 2013 r. firma Małkowski-Martech SA podpisała umowę na wyposażenie nowego terminalu LNG w Świnoujściu w stolarkę okienną i drzwiową, a także w bierne zabezpieczenia ppoż. Wartość kontraktu opiewa na ponad 7 mln złotych i ma się zakończyć jeszcze w roku 2013.

W czerwcu 2013 r. firma Małkowski-Martech SA podpisała umowę na wyposażenie nowego terminalu LNG w Świnoujściu w stolarkę okienną i drzwiową, a także w bierne zabezpieczenia ppoż. Wartość kontraktu opiewa na ponad 7 mln złotych i ma się zakończyć jeszcze w roku 2013.

Małkowski-Martech SA podwykonawcą na prestiżowej inwestycji

Budowa terminalu LNG i portu zewnętrznego w Świnoujściu jest inwestycją strategiczną dla bezpieczeństwa energetycznego Polski. Zakłada odbiór gazu ziemnego drogą morską z dowolnego miejsca na świecie. Terminal zlokalizowany jestna około 48 ha terenów nadbrzeżnych portu. W jego skład wejdą: urządzenia do odbioru gazu ze statków, dwa kriogeniczne zbiorniki do przechowywania LNG oraz instalacje służące do jego regazyfikacji. Nie zabraknie także nowoczesnego systemu urządzeń służącego do przesyłania gazu z terminalu do krajowego gazociągu. Zakończenie budowy planowane jest na 30 czerwca 2014r.

Firma Małkowski-Martech SA będzie miała znaczny swój udział w tym projekcie.
W ramach prac budowlanych wyposaży nowy terminal gazowy w blisko 600 produktów różnego typu. Oprócz bram przeciwpożarowych, segmentowych i opuszczanych teleskopowych, Spółka będzie koordynowała montaż całej stolarki okiennej i drzwiowej na nowopowstałym obiekcie. Zakres prac obejmie, nie tylko projektowanie, produkcję, zakup i montaż produktów, ale także zarządzanie placem budowy oraz sprzętem w czasie trwania prac.

Kolejny duży kontrakt Spółki

Czerwcowe zlecenie jest następną spektakularną realizacją Spółki w roku bieżącym.
Warto wspomnieć, iż w pierwszym półroczu 2013 r. firma kontynuowała kilka dużych tematów rozpoczętych w roku ubiegłym, jak choćby rozbudowa budynku Dworca Głównego PKP w Poznaniu.

Nasz nowy kontrakt, obecność na terminalu w Świnoujściu, to temat wyjątkowy z dwóch względów. Jesteśmy w niego zaangażowani jako firma produkcyjna, zespół ekspertów w branży przeciwpożarowej, ale również jako koordynator prac na pierwszym etapie budowy. Cieszy nas, że nasze dotychczasowe doświadczenie zostało zauważone i docenione przez inwestora tak prestiżowego, w skali europejskiej, projektu – oznajmia Zenon Małkowski, Prezes Zarządu Spółki Małkowski-Martech SA – Aby zachować dobrą passę i móc pod koniec bieżącego roku pochwalić się znacznym wzrostem zysku netto nadal bierzemy dynamiczny udział w przetargach dużych inwestycji, nie tylko krajowych, ale także zagranicznych.

Najbardziej innowacyjna firma w Polsce

Firma została niedawno wyróżniona w rankingu 500 najbardziej innowacyjnych firm, prowadzonym przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN. Zestawienie to jest efektem głębokiej analizy różnych aspektów innowacyjności blisko 4500 firm w Polsce. Rezultaty tych badań, wraz z listą 500 najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, są publikowane w „Raporcie o innowacyjności gospodarki Polski”. Rzetelne dane, wzięte pod uwagę w tegorocznym zestawieniu, dotyczą 2011r. Małkowski-Martech SA została oceniona pod względem innowacyjności procesowej, rynkowej, nakładów na rozwój, patentów oraz kontraktów europejskich. Firma otrzymała najwyższe wyróżnienia w dwóch kategoriach: „Najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwo w Polsce w roku 2011” oraz „Najbardziej innowacyjne małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce w roku 2011”.

Zobacz inne aktualności

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z porady
naszego doradcy!

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojej
inwestycji