Drzwi przeciwpożarowe – wymagania

Data dodania: 01.12.2022

Autor: administrator_1

Drzwi przeciwpożarowe cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Tego typu rozwiązania napotkać można w znaczącej większości obiektów użyteczności publicznej oraz w wielu przedsiębiorstwach, biurach, halach magazynowych czy budynkach przemysłowych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się przeciwpożarowe drzwi wahadłowe. Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Krótka charakterystyka drzwi przeciwpożarowych


Drzwi przeciwpożarowe to profesjonalne, specjalistyczne produkty, cechujące się bardzo wysoką jakością wykonania oraz podwyższoną trwałością. Spełniają dwie role. Przede wszystkim w przypadku wystąpienia zagrożenia mają usprawnić ewakuację osób, które znajdują się w budynku objętym pożarem. Po drugie ich zadaniem jest opóźnienie rozprzestrzeniania się pożaru. Cechą charakterystyczną drzwi przeciwpożarowych jest także:


  • duża wytrzymałość,
  • odporność na działania wysokiej temperatury,
  • użycie specjalistycznych materiałów do ich produkcji.

Przeciwpożarowe drzwi wahadłowe - korzystne rozwiązanie w zasięgu Twoich rąk


Producent wyrobów przeciwpożarowych do naszej dyspozycji oddał wyjątkowo funkcjonalne drzwi wahadłowe. To model, który posiada skrzydło montowane do przegrody budowlanej. Każdy panel drzwi wahadłowych wykonany jest z modyfikowanej, ognioodpornej wełny mineralnej klasy A1. Dodatkowo drzwi posiadają wzmocnienie w postaci prętów stalowych znajdujących się w ich wnętrzu oraz w okładzinie z blachy ocynkowanej. Oprócz tego, że drzwi przeciwpożarowe wahadłowe są produktem niezwykle funkcjonalnym, to dodatkowo stanowią jedną z najbardziej okazałych dekoracji wnętrz - mogą zostać wykonane w dowolnym kolorze z palety RAL lub w wersji nierdzewnej. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego użytkownika.


Podaruj swoim wnętrzom ochronę przeciwpożarową!

Zobacz inne wpisy

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z porady
naszego doradcy!

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojej
inwestycji