Jak zachować się w trakcie pożaru?

Data dodania: 01.12.2022

Autor: administrator_1

Pożar to sytuacja, z którą nikt nie chce mieć do czynienia. Jednak często trudno skutecznie zapobiec jej wystąpieniu w miejscach narażonych na działanie niekorzystnych warunków. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na zapewnienie dodatkowych zabezpieczeń przeciwpożarowych oprócz tradycyjnych form ochrony. Szczególnie widoczne jest to w przypadku dużych hal magazynowych. Podpowiadamy, w jakie rozwiązania warto zainwestować, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie.

Co to jest pożar?


Pożar jest to niekontrolowany proces samo spalania się materiałów, występujący w nieodpowiednim miejscu i czasie. Jest to sytuacja, którą trudno kontrolować. Do sytuacji tej dochodzi najczęściej na skutek zapewnienia odpowiednich warunków do podtrzymania pożaru oraz dostępu do materiałów łatwopalnych. Pożar jest to sytuacja niosąca ze sobą ogromne straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Dlatego też, aby móc skutecznie mu przeciwdziałać, warto zastosować bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe.


Bramy przeciwpożarowe - czym się charakteryzują?


Przeciwpożarowe bramy przesuwne to poziome przegrody pozwalające na swobodne korzystanie z przejścia pożarowego odpowiednie do zastosowania w obiektach użyteczności przemysłowej, wytwórczej oraz publicznej. W wymienionych obiektach można także stosować kurtynowe bramy przeciwpożarowe, które umożliwiają zamknięcie przestrzeni w kilka chwil, skutecznie zapobiegając przenoszeniu się ognia na inne strefy pożarowe. Ich montaż zalecany jest we wszystkich obiektach przemysłowych, magazynowych oraz w budynkach użyteczności publicznej.


Kurtynowe bramy przeciwpożarowe pozwalają na skuteczne oddzielanie stref pożarowych, charakteryzując się jednocześnie wysoką odpornością na działanie ognia w czasie pożaru. To skuteczne zabezpieczenie przestrzeni użytkowych i przemysłowych niezależnie od ich wielkości, o udowodnionej skuteczności.


Rozwierane bramy przeciwpożarowe pozwalają na zdecydowane zminimalizowanie wszelkiego niebezpieczeństwa w czasie wystąpienia pożaru na hali produkcyjnej. To nieoceniona pomoc również w czasie ewakuacji. Dlatego też, jeśli chcesz zadbać o najwyższe bezpieczeństwo w swoim przedsiębiorstwie, koniecznie sprawdź rozwiązania dostępne na stronie ich producenta www.malkowski.pl.

Zobacz inne wpisy

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z porady
naszego doradcy!

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojej
inwestycji