Jak zamontować bramę przesuwną?

Data dodania: 15.04.2022

Autor: administrator_1

Brama przesuwna to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić cenną przestrzeń, jak i również zwiększa komfort codziennego użytkowania. Jak wygląda montaż bramy przesuwnej i jakie korzyści płyną z wykonania takiego zabiegu?

Brama przesuwna — mnogość korzyści

Tradycyjnie, dwuskrzydłowe bramy bardzo często zajmują wolną przestrzeń na posesji. O ile bramy otwierające się w stronę podwórka są mniej kłopotliwe, to te, które z jakichś powodów otwiera się w stronę ulicy, mogą okazać się dość niebezpieczne. Przede wszystkim skrzydło bramy nie powinno wychodzić poza obręb działki, zakłócać ruchu ulicznego i tamować chodnika. W przypadku otwierania skrzydeł w stronę posesji ogranicza się możliwość swobodnego manewrowania samochodem. Brama przesuwna po otwarciu chowa się równolegle do poziomu ogrodzenia, nie zajmując tym samym miejsca i nie ograniczając swobody poruszania się wewnątrz posesji. Dodatkowym atutem instalacji bramy przesuwnej jest brak ryzyka uszkodzenia samochodu. Często bywają sytuacje, w których silny powiew wiatru przesuwa skrzydło bramy prosto na wjeżdżający na podwórko samochód. W przypadku bram przesuwnych nie ma takiego ryzyka. Warto również wspomnieć, że takie elemnty trudniej jest sforsować i zdemontować.

Jak zamontować bramę przesuwną? Montaż bramy przesuwnej 4 m

Montaż bramy przesuwnej powinna wykonać wykwalifikowana i doświadczona firma. Instalację powinno zacząć się od wyboru mechanizmu. Dobrze jest również przygotować plan całej posesji wraz z dokładnym zaznaczeniem miejsc, w których otwierana brama może spotkać przeszkody. Bardzo ważnym elementem jest przygotowanie podłoża, czyli fundamentów. Najlepiej jest użyć betonu klasy B25. Należy pamiętać, aby rowy kopane pod fundamenty były co najmniej 10 cm głębsze niż głębokość przemarzania gruntu. Następnym krokiem jest dobór i montaż kotew chemicznych. W przypadku wyboru bramy z napędem automatycznym należy zrobić miejsce na przepuszczenie przewodów.

Ile kosztuje montaż bramy przesuwnej?

Montaż bramy przesuwnej zależy od jej producenta oraz oczywiście wielkości i rodzaju zastosowanych materiałów. W przypadku bram otwieranych ręcznie jest to koszt od 1800 do 2300 złotych. Jeżeli jednak zdecydujesz się zamontować bramę otwieraną automatycznie, to jest to wydatek od 3500 do 4000 złotych. Brama z otwieraniem automatycznym to bardzo komfortowe rozwiązanie i warto w nie zainwestować. Otwieranie z pilota, bez konieczności dwukrotnego wysiadania z samochodu jest po prostu wygodne i praktyczne, zwłaszcza w złą pogodę. Jest to również pożądany mechanizm w przypadku bram, które są szerokie i ciężkie.

Zobacz inne wpisy

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z porady
naszego doradcy!

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojej
inwestycji