Przeciwpożarowe bramy przesuwne czy rozwierane? Które wybrać?

Data dodania: 02.09.2022

Autor: administrator_1

Zarówno bramy przeciwpożarowe przesuwne, jak i rozwierane mają zapewnić bezpieczeństwo ludziom w momencie, gdy w ich pobliżu wybuchnie pożar. Jednak każdy układ pomieszczeń czy konstrukcji wymaga indywidualnie dopasowanego rozwiązania. Oprócz tego bramy mogą pełnić także funkcję dymoszczelną. Które zatem wybrać?

Brama przeciwpożarowa przesuwna -specyfikacja

Przesuwne bramy przeciwpożarowe potrzebują przestrzeni wzdłuż ściany, której nie należy niczym zastawiać, gdyż nie otworzymy wówczas bramy. To rozwiązanie sprawdzi się, gdy wymiary przejścia są odpowiednie. Otwarcie skrzydła bramy może odbywać się ręcznie, ale istnieje także możliwość wyposażenia bramy w napęd - w tym przypadku otwieranie i zamykanie bramy odbywa się za jego pomocą. Jednocześnie pamiętajmy, że bramy przeciwpożarowe przesuwne są wykonane z innych materiałów niż bramy, z których korzystamy na co dzień. Każdy panel skrzydła wykonany jest z modyfikowanej, ognioodpornej wełny mineralnej klasy A1 wzmocnionej wewnątrz prętami stalowymi.

Brama przeciwpożarowa przesuwna - zastosowanie

Najczęściej stosowane są w halach magazynowych, budynkach przemysłowych, użyteczności publicznej, garażach podziemnych czy zakładach produkcyjnych. Ich dodatkowym atutem jest możliwość montażu wspomagania otwierania. Ułatwia to pracę szczególnie tym, którzy często transportują towar między halami za pomocą wózków widłowych.

Brama przeciwpożarowa rozwierna - specyfikacja

Bramy przeciwpożarowe rozwierane w przeciwieństwie do bramy przeciwpożarowej przesuwnej otwierane są jak tradycyjne drzwi. Będą więc bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku przejść, które otoczone są prostopadle ścianami. Bramy przeciwpożarowe rozwierane mogą być stosowane jako tradycyjne drzwi, a dodatkowo posiadać funkcję przeciwpożarową. Jeśli skrzydła bramy mają dużą powierzchnię, można wyposażyć je w dodatkowe drzwi.

Brama przeciwpożarowa rozwierna - zastosowanie

Podobnie jak bramy przeciwpożarowe przesuwne, bramy rozwierane mogą być stosowane we wszelkiego rodzaju budynkach przemysłowych, magazynach, halach produkcyjnych, ale nie tylko. Swoje zastosowanie mają także w centrach handlowych, supermarketach jako bramy przeciwpożarowe wewnętrzne, jak i bramy przeciwpożarowe zewnętrzne. Choć zastosowanie obu form jest bardzo podobne, to warto kierować się miejscem montażu. Jeśli mamy styczność z małą powierzchnią ściany, wybierzmy bramy przeciwpożarowe rozwierne. Bramy przeciwpożarowe przesuwne sprawdzą się w miejscach, w których często przechodzimy między pomieszczeniami. Mogą zostać dodatkowo wyposażone w drzwi, co jest ich niewątpliwym atutem.

Zobacz inne wpisy

Potrzebujesz pomocy?

Skorzystaj z porady
naszego doradcy!

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojej
inwestycji